Birden gönül kapın çalınır

Biri hayatına girer. Tüm umutlarını yitirdiğin anda ansızın kapın çalınır. Açmak istemezsin. Korkuların bunu yapmana izin vermez. Açmak ve açmamak arasında kararsız kalırsın.


Açarsam, yine canımı yakacaklar, yarım bırakacaklar, tam her şey güzel olacak derken çirkinleştirecekler, üzecekler.


Açmazsam, beni neyin beklediğini öğrenemeyeceğim. Belki de mutlu olacağım, tüm yaralarım sarılacak ve her şey düzelir diye düşünürsün.


Kapıyı çalan o kadar ısrarcı ki açana kadar gitmeyecek gibi. "Eğer üzecek olsa neden ısrarcı bir şekilde beklesin ki?" diye de düşünmeden edemezsin.

Ve tüm cesaretini toplayarak kapıyı açmaya karar verirsin. O kapının ardında seni neyin beklediğini bilemeden açarsın. İyi veya kötü tüm sorumluluğu üstleneceksin. Açtığın kapının ardında seni hayata bağlayacak, seni yeniden sevecek ve tüm hayatını değiştirip mutlu edecek, acılarını unutturacak, yaralarını saracak biriyse çok şanslı birisin demektir. Şans sana güldü demektir. Ama tam tersi olursa umutların yeniden yıkılacak, hayata yeniden küseceksin ve bu kez tamamen içine kapanacaksın.


Hayatı asla ama asla çözemeyeceksin. Tam çözdüm derken açman gereken yeni düğümler olacak. Bir bir üstesinden gelmeye çalışacaksın. Gelemezsen güçsüz olmayı kabullenmiş demeksindir. Bu yüzden güçlü olmak zorundasın. Hayatın yön vermek senin elinde.


61 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

BEKLEYİŞLER

SANA SİTEM

ÖZLEMEK