Burçlar ve özellikleri


KOÇ

Doğruyu söyleyerek kaybettiği çok insan oldu. Kimseyle işi olmaz. Onu en çok "yakınım" dedikleri üzdü. Mükemmel bir burçtur. Yalan söyleyen insanla bir dakika bile kalamaz. Bir şeyi isterse yapar. Menfaati için en güvendiği insanları satan insanlardan nefret eder.


BOĞA

Büyüdüğünü hissetti, yarı yolda bırakıldıktan sonra. İçinde çok şey var ama hiçbirini belli edemiyor. Söylemek istediği bütün cümleler boğazında düğüm olarak kalıyor. İnsanları tanıdıkça hissizleşti. İnsanları tanıdıkça mutsuzlaştı. Çok güvendiği insanlar vardı hepsi boş.


İKİZLER

Adam gibi sever, öylesine sevmez. Her şeyiyle sever, psikopat sever. Özel sever, güzel sever. Kırmadan sever, yormadan sever. En güzel ikizler sever. Kimse onun gibi sevgisini belli etmez. Kimse onun gibi değer vermez. Sevdiklerini mutlu edebilmek için elinden gelenin fazlasını yapar.


YENGEÇ

Kimseyle işi olmaz. Yalanla işi olmaz. Hadsizlerden nefret eder. Yerini bilmeyen insanlara zaman harcamaz. Mutlu olduğu anlarda mutsuz olmaktan nefret eder. Biraz psikopattır. Biraz manyaktır. Çok güzel soğur, çok güzel sever, çok güzel güler, çok özeldir.


ASLAN

Geceyi sever, manzarayı sever, doğayı sever. Kolayı sevmez. İmkansızı sever, fazla beklentiyi sevmez. Kendini egolu gibi gösterip, olduğu gibi olmayanları sevmez. Neyse o dur. %100 kıskançtır. 5 dakika önce ağlarken, 5 dakika sonra kahkaha atabilir. Sağlam duruşu vardır.


BAŞAK

Ona kötülük yapan ve mutlu olan kimse olmadı. Kimseyi üzmez, kimseyi de kırmaz ama onu üzenler çok oldu. Genelde mutsuz birisidir ama öyle olmayı o seçmedi. Çok özel bir burçtur ama sevmesini bilene. Herkese içini dökmez, çünkü bir zamanlar çok sevdiği insanlar tarafından kırıldı.


TERAZİ

Ona bir adım atana beş adım atar. Onu seven insanları sevgisinden delirtebilir. Eskiden biri üzdüğünde peşinden koşardı ama artık koşmuyor. Çünkü onlar teraziyi hak etmiyor. Kalbi çok güzel ve temiz. Huyu güzeldir ama sinirlenince tam bir Fredinin kabusuna dönüşür.


AKREP

Çok özledi, çok yoruldu, çok seviyor. Genelde uzaktan sever. Çok kuşkucudur, çok şüphecidir, çok kırıldı, çok üzüldü, çok yıprandı. Mutlu olacak. Çok yakında onu güzel haberler bekliyor. Çok yakında ona güzel sürprizler gelecek.


YAY

Erken uyumayı sevmez. Erken uyandırılmaktan nefret eder. Yüzü gülüyor ama içi enkaz. Kalbinin temizliği yüzüne yansımış. Kimseyle yalandan samimi olmaz. Herkesle muhattap olmaz. Çoğu insanı samimi bulmuyor, çünkü dobra değiller. Çok dobradır ve çok insan onu üzdü. Çok fedakardır.


OĞLAK

Yalanı sevmez, kendini sevmeyeni sevmez. Kendini kusursuz sananları sevmez. Egosu fazlasıyla tavan olan insanları sevmez. Herkesle vıcık vıcık olanları sevmez. Onu üzüp, hiçbir şey yokmuş gibi davrananı sevmez.


KOVA

Hevesi çok kırıldı. İyilik yapmaktan asla vazgeçmez. Sinsi insanlar meğerse Kova'yı en çok üzen bazı güvendikleriymiş. Öylesine sevmez, ya her şeyiyle sever, ya da hiç yakın durmaz. Ne kadar iyi olduysa, hep ilk hatasında Kova'yı kötü birisi yaptılar. Çok özeldir.


BALIK

Gökyüzünün en özel halidir. En büyük özelliği; birisi üzüldüğünde kendini tutamayıp ağlıyor olması. Haklıyken haksız duruma düşmekten nefret eder. Kafasından silip atamadıkları kalbine konuyor ve orada fırtınalar daha büyük. Zoru sever, imkansıza aşık olur.

67 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

BURÇLAR