Burçlar ve Özellikleri


KOÇ BURCU


Her ne kadar içi dışı bir olsa da bazen "başkalarının bilmesine gerek yok." deyip bazı şeyleri içinde saklar ve ne pahasına olursa olsun asla açık etmez. Bazen küçük bir mutluluğunu gizlese de çoğu zaman hüznünü, küsmüşlüğünü ve kırılmışlığını gizler.


BOĞA BURCU


Çok enteresan bir şekilde bir Boğa bazen kötü şeyler yaşamayı umursamayabilir. Siz onun ah vah yapacağını zannederken o, düştüğünde çok iyi toparladığını bildiği için veya içgüdüsel olarak bunun farkında olduğu için yaşadığı kötü şeyleri şaşırtıcı bir şekilde pek sallamaz.


İKİZLER BURCU


Genel olarak rahat tavırlarıyla bilinen ve pek umursamayan ikizler, haksız yere üzüldüğü zaman işi gücü bırakıp buna karşılık vermeye çalışabilir. "Üzüldüğüm kadar üzeceğim." der. Belki yapamaz ama yapmak için eline fırsat geçerse hiç tereddütsüz kullanılır. Maalesef öyle..


YENGEÇ BURCU


Hayatta bazen sınırsız tavizler verebilir yengeç, fakat ne pahasına olursa olsun, sıradanlığa ve tutkusuz bir aşka vereceği tavizi yoktur onun. Hatta bunun için hiç farkında olmadan kafasında sürekli olarak farklı düşünceler ve tedbirler geliştirebilir.


ASLAN BURCU


Kendisini her zaman özgür ve güçlü hissettiği için yapacağı şey konusunda kimseden icazet almaz aslan. Bazen bazılarının gönlü olsun diye formaliteden izin alıyormuş gibi görünebilir, halbuki izin verseler de vermeseler de aslan o şeyi yapacaktır.


BAŞAK BURCU


Aslında inat konusunda diretmeyi sevmez başak, fakat bazen sırf gıcıklık olsun diye öyle bir inat eder ki, düşman başına... Bu yüzden hayatta en zor durumda kalan insanlar genelde Başak'ın sevip de geçici olarak gıcık olduğu kişilerdir.


TERAZİ BURCU


Hemen hemen her konuda aklından yararlanmasını bilir terazi. Dürüst oluşunun yararını da belli istisnalar dışında hayatın neredeyse her kısmında görülür. "Dürüstlük bana kaybettirdi." demez, dese bile dürüstlükten kolay kolay vazgeçemez. Zaman zaman kaba hareketleri olsa da aslında sürekli ince düşünüp ince gördüğü için insanlara nasıl davranması gerektiğinin de farkındadır. İyi veya kötü bilemem ama gerektiği gibi davrandığını söyleyebilirim.


AKREP BURCU


Gülmek konusunda işi gizli tutan birisidir akrep. Öyle normal gülmekten bahsetmiyorum tabi ki de. Gıcık olduğu insanların kendisiyle alakalı bir konuda güç duruma düşmesi, anlık küçük rezillikler yaşaması, içten içe öyle mutlu eder ki Akrebi içindekileri bilseniz asıl siz gıcık olursunuz Akrebe. Ama bence bu güzel bir huy. Biraz sinsiliğe kaçıyor ama şayet akrebin dostuysanız birlikte bu durum keyif verici bir hale dönüşür sizin için.


YAY BURCU


Manyakça fikirler icat eden, kendini çılgınlık konusunda dizginleyemeyen, ama bazen de sükunetin hakkını çok iyi veren, kısa süreliğine de olsa en ağır başlı insanlardan daha yakışır bir şekilde ağır başlı davranan, yani giydiği her gömleği kendisine yakıştıran, bunun da farkında olan nadide bir insandır yay.


OĞLAK BURCU


Bencil desen bencil değil fakat hayatta daima iplerinin bir elinde olmasını isteyen bir tiptir oğlak. Onunla birlikte bir hayat sürmek istiyorsanız öncelikle bunu göze almalısınız. Çünkü Oğlak idare edilen değil idare eden bir yapıya sahiptir.


KOVA BURCU


Ayaklarının yere sağlam bastığının farkındadır Kova. İnsanlar ona iyi davransın diye kendi adına bildiği gerçekleri yanlış lanse eden birisi olmayı sevmez. Yani kendisini acındırmak gibi bir huyu yoktur. Çünkü asil olmak bunu gerektirir. Şunu da söyleyeyim, hafif şımarmamakla, acındırmak arasındaki ince çizgiyi göremiyorsanız bu yoruma karşı çıkabilirsiniz.


BALIK BURCU


Önce içinde biriktirir bir balık ve dolunca patlar. Sonra Allah! tutabilene aşk olsun. İlişkilerde dizginleri karşıdakine verir gibi görünse de bir Balık dizginleri hep kendi elinde tutar ve çaktırmadan sürer dolu dizgin.
88 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

BURÇLAR