E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin GerekenlerŞirket Sahibi ve Vergi Mükellefi Olmak


Yasal bir şekilde internetten ticaret yapmak için şirket sahibi olmanız gerekir. Şirket sahibi olmadan internetten ticaret yapmak için site açmak kanunlara aykırıdır. Şahıs, anonim ya da limited şirketi olabilir.


Sanal Pos


Ticaret olanaklarını büyütmek için sitenizde kredi kartıyla ödeme seçeneği bulunmalı. Çünkü; internette alışverişlerin çoğu kredi kartıyla yapılmaktadır. Kredi kartı ile satış yapmak için de sanal pos gereklidir. Sanal pos için bankalara başvurmanız yeterli olur. Banka başvurusunda şirketinizin evrakları ve e-ticaret sitenizin host bilgileri istenecektir.


İyi Bir Site Tasarımı


Müşteriler girdiği web sitesinde birkaç saniyede online mağaza hakkında bir fikre varıyor. Normal hayatta da bu böyledir. Bir mağazanın vitrini ilgi çekicek şekilde hazırlanmıştır ve biz onu gördüğümüzde direkt içindeki ürünlerin de güzel olabileceğini düşünüp mağazaya gireriz. Online mağazalar da böyledir. İnsanların ilgisini çekecek tasarımı yapmalısınız. Bu sayede siteye girme ve kalma oranı da artacaktır.


Zaman Ayırmak ve Emek Vermek


Siteyi açmakla maalesef işler bitmiyor. Ne kadar çok emek verirseniz o kadar çok meyvesini yemiş olursunuz. Siteye ayırdığınız vakit ne kadar çok olursa siteniz o kadar çok gelişir. Ve siz daha çok tecrübe kazanmış olup işi daha iyi öğrenmiş olacaksınız. B yüzden de emek vermeden olmaz.


Profesyonel Bir E-Ticaret Sistemi


İhtiyaçlar ve isteklerinizi belirledikten sonra sitenizin tasarımını da oluşturduktan sonra iyi bir paket alıp sitenizi profesyonel hale getirin. Acemi olduğunuzu belli etmeyin. Herkes işinde iyi olanı ve en iyisini tercih eder. Bütçenize göre iyi bir sonuç elde etmeye çalışın.


Ürün Çeşitliliği ve Sunumu


Tasarımınızla müşteriye olumlu bir ilk izlenim verdiniz. Bundan sonrası ise ürünlerin çeşitliliği ve sunumunuzla müşterinin ilgisini çekmeye çalışın. Ürün fotoğraflarınızı kaliteli bir şekilde seçip sitenize ekleyin. Eklediğiniz ürünü iyi bir şekilde açıklayın ve ürünü pazarlamayı iyi bilin. Ürün çeşitliliğiniz ne kadar çok olursa o kadar çok sitenize ziyaret çoğalır.E-Ticaret Sitesi Kurarken Sık Yapılan Hatalar


1. Site İçi Aramanın Düzgün Çalışmaması


Siteyi inceleyen kullanıcılar aradıkları ürüne rahatlıkla ulaşmalılar. Müşterilerin aradıkları ürünü bulabilmeleri için ürünleri doğru kategorize edin. Ayrıntılı arama filtreleri kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.


2. Sınırlı Ödeme Seçenekleri


İnternette sık kullanılan ödeme seçeneklerini kullanın. Sınırlı olan ödeme noktasını pek tercih etmezler. Ödeme yelpazenizi geniş tutun.


3. Kalitesiz Ürün Fotoğrafları ve Açıklamaları


Kalitesiz bir ürün fotoğrafı müşteriyi rahatsız eder ve sizi tercih etmemesini sağlar. Web sitesine eklediğiniz her ürün için uygun açıklamayı seçmelisiniz. Kalitesiz, gereksiz bir açıklama sizin aleyhinize olur.


4. Kargo Ücretinin Belirtilmemesi


Web sitenize eklediğiniz ürünlerin fiyatlarının yanı sıra kargo fiyatlarını da yazmalısınız. Kargo ücreti sabit değilse bile her ürün için kargo fiyatını da belirtin. Müşterilerin sitenize olan güvenini kazanmasını sağlayacaktır.


157 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör