Erkeği Mutlu Etmenin Yolları

Erkeği Arkasından Övmek


Erkeğin olmadığı veya arkadaşlarının, akrabalarının olduğu bir ortamda onu övün. Onun hakkında güzel bir şekilde bahsedin. Bu onun kulağına elbette ki gidecektir. Bunları duyduğunda çok mutlu olup size karşı daha yakın davranmaya başlayacaktır. Kendisini daha gururlu hissedecektir. Siz bunu bir taktik olarak yapmış olsanız da o bunu anlamayacak aksine daha çok hoşuna gidecektir. Bir erkeği yüzüne karşı da övmek onu mutlu eder ama onun olmadığı bir ortamda övmeniz daha etkili olacaktır. Ona samimi duygularla bağımlı olduğunuzu düşünecektir.


Onun Yaşamını Renklendir


Erkekler bir ilişkiye başlamadan önce çok korkarlar, tedirgin olurlar. Pek çok erkek için bir kadınla beraber olmak sorumluluk gerektirmektedir. Erkekler sorumluluktan hoşlanmadıkları için ilişkiye karşı her zaman daha uzak olurlar. Erkeklerin bu şekilde düşünmesine kadınlar neden olmakta. Çünkü kadınlar, ilişkide maddi ve manevi bütün yükü erkekler üzerine atmaktadır. Siz de onu mutlu etmek için farklı aktiviteler yapıp, çılgınca eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Erkeğin yükünü arttırmak yerine yüküne ortak olup hafifletmeye çalışın.


Bazı Konularda Ona Fikir Danışın


Erkekler önemsendiklerini hissettiklerinde mutlu olurlar. Fikirlerinin isabetli olduklarını düşündüklerinde daha öz güvenli olurlar. Bazen soracağınız sorunun cevabını bilseniz dahi ona sorun. Erkekler, kendilerine fikir danışan kızlarla duygusal olarak daha çok yakınlaşır. Ama bu ölçüyü kaçırmamanız gerekir. Her şeyi danışırsanız bir süre sonra sizin karar veremeyecek, iradesiz biri olduğunuzu zannedip sizden uzaklaşabilir.


Her Zaman Bakımlı ve Şık Olmak


Her zaman bakımlı ve şık olmaya gayret edin. Erkekler ne kadar biz doğal kadınları severiz deseler de şık kadınlara daha çok dikkatleri dağılır. Erkekler birlikte olduğu kadının güzelliğinden etkilenmektedir. Her ne kadar erkekler açıkça ifade etmeseler de bir kadını değerlendirdikleri zaman en çok değerlendirdikleri ölçüt, kadının güzelliğidir. Sosyal ortamlara daha rahat girip çıkarlar. Eğer birlikte oldukları kadın güzel değil ama şıksa bu bile ona yeter. Sosyal statüleri için güzelliğe önem verirler. Ama kendileri de çok iyi bilir ki iyi kalp daha önemli.


Erkeğin Hayallerini Kendi Mantığınla Buluştur


Kadınlar doğası gereği erkeklerden daha gerçekçi düşünürler. Erkeklerin hayal dünyası bu yüzden daha geniştir. Erkek hayallerini sizinle paylaştığında, hayalleri ne kadar gerçekten uzak da olsa, gerçekleştirilmeyecek bile olsa saygı duyup normal karşılayın ve siz de istiyormuş gibi sıcak yaklaşın. Onu kırmamaya gayret edin. Çünkü onun hayali kafasında çok önceden vardır ve onun düşüncelerine karşı çıkmanız onu mutsuz edecektir.


Sana Güveniyorum


Erkekler eşlerinin ya da sevdiği kadının kendilerine güvenmelerini ister. Çünkü güvensiz bir karakter olarak algılanmak erkeklerin öz güven kayıpları yaşamalarına neden olur. Kadın, erkeğe güvendiğini açıkça belli edip, tavırlarıyla da göstermelidir. Erkek, bu güvene layık olmak için olumlu davranışlar sergilemeye çalışır.


Hobilerinde Yanında Ol


Yapmaktan hoşlandığınız hobiler birbirinden tamamen farklı olabilir. Onun ve sizin sevdiğiniz hobileri yapmak, aktivitelerde bulunmak hem sizi hem de onu mutlu eder. Yapmaktan hoşlandığınız hobileriniz varsa çekinmeyin ve samimi, doğal halinizle onunla yaşamayı deneyin.


Doğal ve Samimi Olun


Kadın ve erkekler yapmacık olan kişileri sevmezler. Hoşlandığınız erkeğin yanında kendiniz olun. Kendinizden farklı bir kişiliğe bürünmeyin. Çünkü herkes doğal, kendi gibi olan insanları daha çok sever ve daha rahat olurlar. Onun yanında ne kadar rahat olursanız o da ize karşı rahat olur.

57 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör