Evde kolay yapılan yüz maskeleri

Son zamanlarda bütün kadınların en çok araştırdığı konulardan biri haline gelen cilt bakımını, bizlerde araştırıp denedik ve en etkili sonuçları derlemeye karar verdik.


PİRİNÇ LAPASI MASKESİ

TÜM CİLTLER İÇİN: Yarım su bardağı pirinci, 1.5 su bardağı suyla ocağa koyup haşlayın. Suyunu çekip lapa haline gelince ocaktan alın ve blender yardımıyla veya çatal yardımıyla ezip iyice lapa haline getirin. Soğuduktan sonra cildinize uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayıp temizleyin.


KURU CİLTLER İÇİN: 1 su bardağı pirinci bir havan içinde döverek toz haline getirin. Elde ettiğiniz tozun üzerine süt ekleyip hamur elde edelim. Cildinize uygulayıp 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayıp temizleyin.


YAĞLI CİLTLER İÇİN: 3 tatlı kaşığı pirinç ununun içine hamur haline gelene kadar su ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayıp 7 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suyla yıkayıp temizleyin.


HASSAS CİLTLER İÇİN: 2 tatlı kaşığı pirinç ununa süt ve bir çay kaşığı bal ekleyin. Karışım merhem haline gelince cildinize uygulayıp 20 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayıp temizleyin.
65 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör