Yeni Normal Döneme Çocuklarınızı Nasıl Hazırlayacaksınız?Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 etkilerini sürdürse de normal döneme geçmek için adımlar atıldı. Riskler göz önünde tutularak, tedbirler alınarak yeni normal döneme girdik. Bu sürede çocuklarımızı bilgilendirmek biz ailelerin görevi.


Yeni Normalin Ne Olduğunu AnlatınBu salgın döneminde biz büyükler ne kadar etkilenmişsek çocuklarında bizler gibi etkilendiğini unutmamalıyız. Virüs sürecinde evde kalmamız gerektiğini nasıl anlatmış isek bu yeni normale dönmeyi de güzelce anlatmalıyız.


Sabırlı OlunDışarıda yapılması gerekenlere uymadıklarında ya da uymaya zorluk çektiklerinde sabırlı kalıp kızmadan güzelce anlatmayı, bu sürecin şimdilik bu şekilde devam etmesi gerektiğini ama sonsuza kadar olmadığını dile getirip motive edelim. Sık sık sorulan sorular karşısında sabrınızı koruyup cevaplandırın.


Sakinliğinizi KoruyunSizler ne kadar sakin olursanız onlar da sizi örnek almaya çalışıp o şekilde davranmaya çalışacaklardır. Çocukların rol modelleri ebeveynleridir.


Gereğinden Fazla Bilgiden Uzak DurunBu süreç hakkında her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Alanında uzman olmayanlar bile bu konuda yorumlar yapmaya başladığı için bilmeniz gerekenleri bilmeniz yeterli olacaktır. Detaylı bir şekilde sağdan soldan gereksiz bilgiler edinmeyin.


Hijyenin Önemini Sıklıkla VurgulayınBu süreçte hijyenin çok önemli olduğunu anlamış olduk. Bildiğimiz bütün hijyen kurallarını çocuklarımızı sıkmadan güzelce anlatmayı deneyin. Gerekirse eğlenceye çevirerek anlatın. Bu şekilde daha çok seveceklerdir.


Eğitimlerini İhmal EtmeyinNe kadar bu durumdan endişe duysak da eğitimleri de önemli. Sağlıklarının önemli olduğu kadar çocuklarımızın eğitimleri de önemlidir. Eğitimlerini aksatmayalım.

55 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör