Yok oluyorum artık

Ben artık iyi değilim. Bunu kabullendim. Kabullenmemek için çok çabaladım ama bütün çabalarım boşa oldu. Her gece kafamdaki şeylerle uyumaktan, sabahları baş ağrıları ile uyanmaktan, güne mutsuz bir şekilde başlamaktan, hayat dolu bütün enerjimi kaybetmekten, ufak bir şeyi bile kendime sorun etmekten, saçma sapan şeylere bile ağlamaktan ve sayamayacağım bunun gibi birçok şeyden çok yoruldum.

Yorgunluğumu o kadar iliklerime kadar hissediyorum ki bir gün düşüp bir daha kalkamamaktan korkuyorum.

Sevdiğim insanlar için kendimi güçlü tutmayı, onları ne olursa olsun mutlu etmeye çalışmaktan kaçınmama rağmen yine yetemedim. Kendimi bile mutlu etmeyi beceremezken onları nasıl mutlu edebilirdim ki?

Kendimden ben çoktan gitmiştim.

Bedenimden ruhum ayrılalı aylar oldu. Ama onların hayatından ayrılmadım, gitmedim. Onların yanında kalabilmek için elimden gelenin fazlasını yaptım.

Ben kendimden bile gitmişken sevdiklerim için kalışım bir anlam ifade etmedi. Mutlu edemediğim gibi yanlarında olduğumu da hissettiremedim. Yük oldukça yük oldum onlara. Onları bile kendi girdabıma çektim.

En sevdiğimi, canımdan sakındığımı kendi girdabıma çekip hayatını mahvettim. O da benim gibi bütün hayat enerjisini kaybederken gözlerimin önünde eriyip gidiyor. Kendi sıkıntılarım yetmezmiş gibi kendime bir de bunu ekledim. Bazen bu hayattan tamamen gitmeyi düşünüyorum. Nefes almak dahi istemiyorken sevdiklerim için gitmeyi cesaret edemiyorum.

Artık sağlıklı düşünemediğimi fark ediyorum. Bu cümleleri bile nasıl bir araya getirdim bilmiyorum.

Çok büyük bir çıkmazın içindeyim. Bulunduğum karanlık odanın içine sevdiğim insanı düşündüğüm için almadım. Sırf onu kötü etkilememek için ona "iyiyim" yalanlarını bile söyledim.

Kendimden çok sevdiğimi düşündüm ama bunu ona hissettiremedim. Bu şekilde onun hayatında hep bir fazlalık oldum ve hep onu yordum.

Ne yapacağımı bu kadar çok bilmezken onun hayatında olmamak onun için iyi mi olacak ya da kötü mü olacak bunu bile bilmiyorum.

Kendi benliğimden bile vazgeçip onun mutluluğu için çabaladım ama bütün her şeyi başaramadığım gibi bunu da başaramadım.

Bütün bunlar olurken neden yaşadığımı sorguluyorum. Tek bulduğum cevap ise; sevdiğim insan için olduğuydu...54 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör